Dan Bárta

Svojím fenomenálnym prejavom sa zaradil medzi špičku českej hudobnej scény. Založil rokovú skupinu Alice, s ktorou vydal tri albumy, ako líder stál na čele funkovej formácie Sexy Dancers a stál taktiež pri zrode Die El. Eleffant. V českom naštudovaní megaúspešného muzikálu Jesus Christ Superstar exceloval v úloháchch Ježiša a Judáša, o pár rokov neskôr v muzikáli Evita stvárnil postavu Che. Zaspieval si s Bobby Mc Ferrinom a v r. 2011 sa zúčastnil ako hosť Česko – Slovenského turné speváka Richarda Müllera.

Za svoju prácu a prínos českej hudobnej scéne bol Dan Bárta Akadémiou populárnej hudby deväťkrát ocenený v kategórii spevák roka.

Programy: Dan Bárta & Illustratosphere – Excelentný hudobný zážitok prostredníctvom šesťčlenného zoskupenia muzikantov - Dan Bárta (spev), Robert Balzar (basgitara, kontrabas), Stanislav Mácha (piano), Filip Jelínek (perkusie a klávesové nástroje), Jaroslav Friedl (gitary) a Jiří Slavíček (bicie).
V nezameniteľných aranžmánoch a interpretáciách odznejú skladby Illustratosphere, piesne z účinkovania Dana Bártu v projektoch Alice, Sexy Dancers, z muzikálu Jesus Christ Superstar, ale i titulná skladba k filmu Snowboarďáci On My Head v novom „Illustratospherovskom“ prevedení.

Dan Bárta & Robert Balzar trio – Akustický projekt prvotriednych hudobníkov Roberta Balzara (bass), Stanislava Máchu (piano) a Jiřího Slavíčka (bicie). Repertoár zahŕňa piesne svetových interpretov, ako The Police, The Cult, Jamiroquai, Simply Red, Björk, Led Zeppelin, AC / DC a ďalších.

Dan Bárta, Dara Rolins & Illustratosphere – Atraktívna kombinácia je zárukou skvelého programu, pestrého výberu piesní a množstva kvalitnej hudby z repertoáru Illustratosphere, Dary Rolins, Richarda M?llera i viacerých svetových interpretov.

Dan Bárta & Illustratosphere & Epoque Quartet
– Jedinečný prejav Dana Bártu so skupinou v sprievode pražského sláčikového kvarteta.