Lucia Šoralová

Výnimočný prejav Lucie Šoralovej patrí na česko-slovenskú hudobnú scénu už niekoľko rokov. Účinkovala v muzikáloch Vlasy, Krysař, Dracula, Hamlet, Johanka z Arku, Rocky Horror Show, Miss Saigon, Tajemství, Golem či KudyKam, a na divadelných projektoch spolupracovala s Danielom Landom, Milanom Markovičom či Michalom Horáčkom. Odohrala množstvo klubových koncertov, hosťovala na turné jedinečného speváka Richarda Müllera i legendárnej skupiny Elán.

V roku 2002 vydala Lucia prvý sólový album Zblízka, o tri roky ďalší s názvom Púšť, kde spolupracovala s iránsko-švédskym spevákom Arashom. Vďaka svojmu poslednému albumu O lásce, cti a kuráži, na ktorom spolupracovala s textárom Michalom Horáčkom a zaspievala si duet s Petrom Hapkom, ju kritika označila ako „pokračovateľku Hany Hegerovej a budúcnosť českého šansónu“.

V októbri 2012 sa v pražskej Štátnej Opere zúčastnila na jedinečnom projekte TRIBUTE – pocte Michalovi Horáčkovi k jeho životnému jubileu. V programe si okrem iného zaspievala s Richardom Müllerom duet Stín stíhá stín.

Programy:
- Šansónový recitál
Lucia so sprievodnou skupinou LA Alma (klavír, kontrabas, akordeón).
Repertoár vlastných aj prevzatých šansónov a tiež zhudobnených balád Michala Horáčka.

- Lucia s podkladom (CD) – halfplayback
Program pozostáva z výberu najznámejších piesní slávnych muzikálov.

- Večer muzikálových melódií
Repertoár je zostavený z najznámejších piesní z muzikálov Dracula, Vlasy, Krysař, Hamlet, Johanka z Arku a Neberte nám princeznú...
Spoluúčinkujú: Zbyňo Džadoň a Martin Kaprálik